Detectives

Je zit er meteen in en kan niet meer stoppen met lezen als je er eenmaal aan begint. (…) Het is dan ook te hopen dat de auteur in de toekomst met een volgend deel komt. De verhalen lenen zich er goed voor om verfilmd te worden.

Ann

Ann’s boekblog

Net voor het verschijnen van deze recensie kwam ik erachter dat afgelopen april een tweede bundel met verhalen van Mary Copeland verschenen is. Daar ben ik persoonlijk erg blij mee, en ik kijk er dan ook naar uit om in deze nieuwe verhalen weg te duiken!

Josephine

My inner Victorian!

Een mooi boek voor de liefhebbers van Miss Marple, Sherlock Holmes en Hercule Poirot. Is het een vrouwenthriller? JA!
(…)De verhalen zijn afwisselend, van spannende detective tot vrouwenthriller en prima geschikt voor een (tv) serie. Het is te hopen dat er nog meer avonturen van deze detective zullen volgen.

Diane Kooistra

vrouwenthrillers.nl

Vanaf 2019 verschijnen er bij Uitgeverij Aspekt met enige regelmaat, soms tweemaal per jaar, delen uit de serie Mary Copeland – Victoriaanse detective. De serie heeft goede recensies gekregen, is veel opgevraagd door bibliotheken en op 30 juni 2022 is het eerste deel voor de Engelse markt verschenen, uitgegeven door Austin Macauley Publishers. Austin Macauley heeft ook een Engelstalige website gebouwd voor dit boek. Klik hier om deze te bezoeken.

Mary Copeland Book One
MC English - Part 1
ISBN: 9781398445208
Soort boek: Paperback / Epub
Aantal pagina’s: 186
Publicatie datum: 30-06-2022
Prijs: € 9,95 (£8.99)
Ook te bestellen in de betere boekhandel
Mary Copeland Book One

Met Mary Copeland – Victoriaanse detective heeft Robbert Jan Swiers een nieuw genre aan zijn uitdijende universum toegevoegd. De detectiveserie gaat in op het leven van Mary Copeland, die door haar oom en tante in het London van de late negentiende eeuw wordt opgevoed en zich ontwikkelt tot een detective van allure, die in opdracht werkt van Scotland Yard. Als vrouw is het echter vrijwel onmogelijk om een maatschappelijke functie te vervullen en dus moet ze haar werk in de anonimiteit doen. Ze wordt daarbij geholpen door medewerkers van Scotland Yard, waarmee ze na verloop van tijd een geheim team vormt.
In de verhalen, die zich afspelen vanaf 1888, komen veel kunstschilders voor uit de Prerafaëlitische Broederschap. De titels van de vier verhalen zijn ontleend aan schilderijen uit die tijd. Swiers weet op indrukwekkende wijze het London van die tijd neer te zetten, net na The Ripper Murders en voor The London Dock Strike.

Mary Copeland Book One is in 2022 in Engeland gepubliceerd bij Austin Macauley Publishers.

Mary Copeland V
ISBN: 9789464624748 
Soort boek: Paperback / softback
Aantal pagina’s: 350
Publicatie datum: 09-05-2022
Prijs: € 19,95
Mary Copeland V

Mary Copeland – Victoriaanse detective, deel 5 is inmiddels de vijfde verhalenbundel met vier verhalen van de vrouwelijke detective die in het laatste decennium van de negentiende eeuw actief is. Mary Copeland heeft zich ontwikkeld tot een detective van allure, werkt onder meer in opdracht van Scotland Yard en heeft haar eigen team tot haar beschikking. In de vier verhalen komt Mary in aanraking met een crime passionel in het Zuid-Franse Nice, duikt ze onder in de wereld van de freakshows en krijgt ze te maken met corrupte overheidsdienaren en politici. Tenslotte moet zij vechten tegen de invloed van de machtige familie Oxford, die de Londense onder- en bovenwereld tot in haar haarvaten lijkt te bezitten en te kunnen beïnvloeden. De titels van de vier verhalen zijn weer ontleend aan schilderijen uit die tijd, vervaardigd door kunstenaars die behoorden tot de Prerafaëlitische Broederschap of de navolgers daarvan. In de verhalen komen de vertegenwoordigers daarvan ook ruimschoots aan bod. Swiers weet opnieuw goed gedocumenteerd en op indrukwekkende wijze het Londen van die tijd te beschrijven, van april tot en met juli 1890, anderhalf jaar na The Ripper Murders en tijdens The Police Strike.

Mary Copeland IV

ISBN: 9789464247657
Paperback / softback
Aantal pagina’s: 320
Publicatie datum: 30-08-2021
Prijs: € 19.95
Ook in grootletterboek

Mary Copeland IV

Mary Copeland – Victoriaanse detective, deel 4 is weer een verhalenbundel met vier verhalen van de vrouwelijke detective die in het laatste decennium van de negentiende eeuw actief is.

In het eerste verhaal komt Mary in aanraking met een bende die straatkinderen ontvoerd en illegaal naar Canada verscheept. In het tweede deel verhaal wordt haar verloofde Nathaniel Cameron ontvoerd door haar kwelgeest X. In het derde deel verhaal krijgt ze te maken met de diefstal van stukken uit de Hildesheimer Silberfunde en in het vierde met moorden op geestelijken. De titels van de verhalen zijn weer ontleend aan de schilderijen uit die tijd, vervaardigd door de kunstenaars die behoorden tot de Prerafaëlitische Broederschap of de navolgers daarvan. In de verhalen komen de vertegenwoordigers daarvan ruimschoots aan bod.

Mary Copeland III

ISBN: 9789464240535
Paperback / softback
Aantal pagina’s: 334
Publicatie datum: 22-12-2020
Prijs: € 19.95
Ook in grootletterboek

Mary Copeland III

Mary Copeland -Victoriaanse detective, deel 3 gaat verder na de eerste twee verhalenbundels met elk vier verhalen van de vrouwelijke detective die actief is aan het eind van de 19e eeuw.

In deze vier verhalen krijgt Mary Copeland te maken met het turbulente verleden van haar familie en een zaak waarin een vrouw tegen haar wil in een gesticht is opgenomen. Verder onderzoekt ze grafroven die een duister doel dienen en ontmaskert ze de moordenaar van prostitués, die echter een geheel eigen motief heeft voor zijn daden. In dit derde deel weet Swiers het London van die tijd weer goed gedocumenteerd en op sfeervolle wijze neer te zetten, net na The Ripper Murders en tijdens de periode van The London Dock Strike.

Mary Copeland II

ISBN: 9789463388696
Paperback / softback
Aantal pagina’s: 318
Publicatie datum: 09-04-2020
Prijs: € 19.95
Ook in grootletterboek

Mary Copeland II

Mary Copeland -Victoriaanse detective, deel 2 borduurt voort op de eerste verhalenbundel met vier verhalen van de vrouwelijke detective gedurende de eind jaren tachtig van de 19e eeuw. De vier verhalen in dit deel brengen Mary Copeland naar de wereld van de anarchisten in ballingschap in Londen, de Mediterrané, waar ze in Nice een zaak moet oplossen en weer terug in Londen. Ze krijgt te maken met een seriemoordenaar die het ook op haar heeft gemunt en een zaak rond een bordeel waar schandknaapjes worden misbruikt door welgestelden. Ze wordt daarbij opnieuw geholpen door medewerkers van Scotland Yard, die samen met haar een geheim team vormen. De titels van de vier verhalen zijn weer ontleend aan schilderijen of andere kunstwerken van de  Prerafaëlitische Broederschap of de navolgers daarvan. mee aan actuele ontwikkelingen op het gebied van kunst en cultuur.

Mary Copeland

ISBN: 9789463385053
Paperback / softback
Aantal pagina’s: 286
Publicatie datum: 28-01-2019
Prijs: € 17.95
Ook in grootletterboek

Mary Copeland

Met Mary Copeland – Victoriaanse detective heeft Robbert Jan Swiers een nieuw genre aan zijn uitdijende universum toegevoegd. De detectiveserie gaat in op het leven van Mary Copeland, die door haar oom en tante in het London van de late negentiende eeuw wordt opgevoed en zich ontwikkelt tot een detective van allure, die in opdracht werkt van Scotland Yard. Als vrouw is het echter vrijwel onmogelijk om een maatschappelijke functie te vervullen en dus moet ze haar werk in de anonimiteit doen. Ze wordt daarbij geholpen door medewerkers van Scotland Yard, waarmee ze na verloop van tijd een geheim team vormt.
In de verhalen, die zich afspelen vanaf 1888, komen veel kunstschilders voor uit de Prerafaëlitische Broederschap. De titels van de vier verhalen zijn ontleend aan schilderijen uit die tijd. Swiers weet op indrukwekkende wijze het London van die tijd neer te zetten, net na The Ripper Murders en voor The London Dock Strike.

Mary Copeland Book One is in 2022 in Engeland gepubliceerd bij Austin Macauley Publishers.